top of page

Noteikumi

Latvijas Republikas likumdošana nosaka, ka interneta veikala īpašniekam ir jāatrunā preču piegādes un atgriešanas noteikumi, kā arī atteikuma tiesības. Šādu atrunu sauc par distances līgumu (MK noteikumi).

DISTANCES LĪGUMS

Šajā Interneta veikalā piedāvāto preču pārdevējs no vienas puses, turpmāk saukts Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu, turpmāk saukta Pircējs, no otras puses, noslēdz šādu Līgumu:

Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam.

PIEGĀDES UN SAMAKSAS KĀRTĪBA

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, norādot pasūtāmo preču veidu un daudzumu. 

Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci, lietojot interneta veikalā iestrādātos maksājuma rīkus:

  • Bank-link

  • Rēķins ar pārskaitījumu

  • vai apmaksājot pārdevēja sagatavoto un Pircējam pa e-pastu nosūtīto pasūtījumam atbilstošo rēķinu. 

  • Rēķins tiek sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta.

  • Pircējs tiks informēts par darījuma noslēgšanu, saņemot apstiprinājumu e-pastā un elektroniski sagatavotu pavadzīmi.

Pārdevējs nodrošina preču piegādi 20 dienu laikā kopš ir saņemta apmaksa par preci, piegādes laiku saskaņojot ar Pircēju.

ATTEIKUMA TIESĪBAS

Pircējam ir tiesības atteikties no preces 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, nosūtot Pārdevējam par to atteikuma vēstuli. Atteikuma vēstules veidlapu Pārdevējs nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma. Pircēja pienākums ir 7 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

  1. pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;

  2. pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma;

  3. pircējs ir atvēris audioierakstu vai videoierakstu, vai datorprogrammu iepakojumu.

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka “patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā”. Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

DATU APSTRĀDE

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.

KĀ IEGĀDĀTIES?

Preces iespējams iegādāties, noformējot pasūtījumu interneta veikalā. Preces apraksta lapā spiediet pogu ”ielikt grozā” un dodieties uz pirkumu grozu, lai noformētu pasūtījumu. 

PIRKŠANAS NOSACĪJUMI

1. Tā kā SIA „MB GROUP” piedāvātās preces pārdošana notiek ar internetā izvietota piedāvājuma starpniecību, saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma (PTAL) 10. pantu, šādā gadījumā, pircējam veicot pasūtījumu, starp pircēju un pārdevēju tiek slēgts Distances līgums.

2. Preču piegādes pakalpojuma izmaksas nav iekļautas norādītajā preces cenā.

3. Interneta veikalā izvietotajām precēm un cenām ir informatīvs raksturs. Norādītā preces cena ir spēkā pasūtījuma izdarīšanas brīdī.

4. Par pasūtīto preci un izvēlēto piegādes pakalpojumu var norēķināties izmantojot bankas pārskaitījumu.

5. Pasūtot preci variet izņemt paši mūsu norādītajā adresē, izņemt preci kādā no norādītajiem pakomātiem vai arī mēs preci piegādājam ar kurjera firmas starpniecību. Tā piegādā pasūtīto preci klienta norādītajā adresē. Visos gadījumos preces piegādes laiks tiek saskaņots indivuduāli ar katru klientu.

6. Pirms sākt iegādāto preci izmantot, lūdzu rūpīgi izlasīt preces lietošanas instrukciju un preci lietot tikai saskaņā ar tās ražotāja norādījumiem, atbilstoši preces īpašībām un paredzētajiem lietošanas mērķiem.

7. Ja esat pārdomājis un nolēmis atteikties no pirkuma, Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likums (PTAL) un reglamentējošie Ministru Kabineta Noteikumi Nr.207 “Noteikumi par distances līgumu” (MK Noteikumi Nr. 207) nosaka, ka pircējam ir tiesības atkāpties no līguma 14 kalendāro dienu laikā un atdot interneta veikalā iegādāto preci atpakaļ pārdevējam.

8. Par preces kvalitāti saņemtās pretenzijas tiks risinātas saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma (PTAL) normām, atbilstoši reglamentējošajiem Ministru kabineta noteikumiem nr.631. “Kārtība, kādā piesakāms un izskatāms patērētāja prasījums par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu” prasībām (MK Noteikumi Nr.631).

9. Piekrītot šiem noteikumiem, jūs piekrītat, ka SIA "MB GROUP" veic iesniegto datu apstrādi. Iesniegtie dati ir nepieciešami, lai mēs varētu veikt preču piegādi, izrakstīt preču pavadzīmi, noformēt pirkuma dokumentus. Datu apstrāde tiek veikta saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu.

PRIVĀTUMA POLITIKA

SIA “MB GROUP" rūpējas par to, lai sargātu Jūsu privātumu un aizsargātu Jūsu personas datus. Šī privātuma politika attiecas uz www.ziniminiuzzini.lv (interneta vietne) un uz Jūsu personas datiem, kurus apkopo SIA “MB GROUP”, vienotais reģistrācijas numurs 40203450137, Kārļa Baumaņa iela 15 - 20, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201.

JŪSU PIEKRIŠANA ŠAI PRIVĀTUMA POLITIKAI

Izmantojot interneta vietni, Jūs piekrītat šīs Privātuma politikas noteikumiem. Ja nepiekrītat politikas noteikumiem, lūdzam, neizmantojiet interneta vietni.

INFORMĀCIJA, KURU PAR JUMS APKOPOJAM

Šajā Privātuma politikā ar „personas datiem” jāsaprot informācija vai informācijas fragmenti, kas saistīti ar Jums vai tādu informāciju, kas varētu ļaut tieši vai netieši Jūs identificēt.
Mēs varam apkopot personas datus par Jums no dažādiem avotiem, ieskaitot personas datu apkopošanu: (i) tieši no Jums; (ii) kad Jūs apmeklējat interneta vietni.

PERSONAS DATI, KURUS APKOPOJAM TIEŠI NO JUMS

Mēs varam apkopot personas datus no Jums tieši, kad Jūs sniedzat Mums informāciju, lai iegādātos no Mums produktu vai pakalpojumu, uzdotu jautājumu, sazinātos ar Mums vai citos nolūkos. Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapkoposim personas datus par Jums, ja vien nesniegsiet šo informāciju brīvprātīgi.

Dati, kurus Mēs varētu apkopot tieši no Jums:
• vārds, uzvārds
• pasta adrese;
• e-pasta adrese;
• tālruņa numurs;
• maksājumu vēsture;

PERSONAS DATI, KURUS MĒS APKOPOJAM, BRĪDĪ, KAD JŪS APMEKLĒJAT VIETNI (SĪKFAILI)

Mēs izmantojam sīkfailus un līdzīgas tehnoloģijas, lai apkopotu informāciju par Jums, brīdī, kad Jūs apmeklējat interneta vietni. Interneta vietnē Mēs izmantojam sīkfailus. Sīkfaili ir faili, kas glabā informāciju Jūsu datora cietajā diskā vai pārlūkā, un tādējādi Mēs varam noteikt, ka esat apmeklējis Mūsu interneta vietni iepriekš. 

Mēs izmantojam sīkfailus, lai nodrošinātu Jums visērtāko interneta vietnes pārlūkošanu. Ja vēlaties iegūt vairāk informācijas par sīkfailu tipiem un to, kā Mēs tos izmantojam, lasiet Mūsu Sīkfailu politiku. Dati, kurus Mēs varam apkopot par Jums, brīdī, kad Jūs apmeklējat Vietni:

• informācija par Jūsu izmantoto pārlūku;
• detaļas par Jūsu aplūkotajām tīmekļa vietnēm;
• Jūsu IP adrese;
• saites, uz kurām esat spieduši, un
• tīmekļa vietnes, kuras esat apmeklējuši pirms nonākšanas Mūsu Vietnē.

KĀ MĒS IZMANTOJAM JŪSU PERSONAS DATUS

Tikai ar Jūsu iepriekšēju piekrišanu un atbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likumam Mēs varam izmantot Jūsu personas datus sekojošiem mērķiem:

• lai apstrādātu Jūsu pieteikumu;
• lai sniegtu pakalpojumus;
• lai atbildētu uz Jūsu jautājumiem vai komentāriem;
• pārdošanas veicināšanas, loteriju vai konkursu nolūkos;
• lai sūtītu Jums Jūsu pieprasītos produktus vai paraugus;
• lai ieteiktu Jums produktus;
• lai veiktu analītiskus un tirgus pētījumus;
• lai analizētu Mūsu reklāmu efektivitāti;
• lai veiktu tiešsaistes uzvedības analīzi;
• lai novērstu vai atklātu krāpniecību vai citus noziegumus un/vai pārbaudītu Jūsu identitāti.

Mēs varam papildināt Jūsu sniegtos personas datus ar citu Mūsu rīcībā esošu informāciju vai informāciju, ko varam saņemt no trešajām pusēm. Mēs to darām mārketinga nolūkos, lai piedāvātu Jums vairāk tieši Jums piemērotus produktus un pakalpojumus.

Maksājumu apstrādi nodrošina maksājumu platforma makecommerce.lv, tāpēc mūsu uzņēmums maksājumu izpildei nepieciešamos personas datus nodod platformas īpašniekam Maksekeskus AS.

MĀRKETINGA ZIŅOJUMI

Tikai ar Jūsu iepriekšēju piekrišanu un atbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likumam, Mēs varam Jums sūtīt pa pastu, e-pastu vai SMS informāciju par produktiem, pakalpojumiem, speciāliem piedāvājumiem, akcijām un citu informāciju, ko uzskatām par Jūs interesējošu, balstoties uz Jūsu iepriekš veiktiem pirkumiem un sniegto informāciju.

Laiku pa laikam Mēs arī varam ar Jums sazināties klientu aptaujas nolūkos. Jūs varat atteikties no šādas informācijas saņemšanas jebkurā laikā izmantojot atteikšanās saiti, kuru atradīsiet katra mūsu elektroniskā mārketinga sūtījuma apakšā, vai sazinoties ar mums izmantojot e-pastu mazaisdara@gmail.com, taču, ja Jūs atteiksieties, varat palaist garām lieliskus piedāvājumus.

JŪSU INFORMĀCIJAS APSTRĀDE

Ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likumu Mēs varam nodot Jūsu personas datus citām kompānijām, kas tieši atbalsta Mūsu pārdošanas veicināšanas aktivitātes un interneta vietni administrēšanu. Mēs varam izmantot trešās puses, lai palīdzētu Mums apstrādāt un analizēt Jūsu personisko informāciju, sniegtu Mums izpratni par to, ko varam darīt, lai uzlabotu Mūsu produktus un pakalpojumus, un lai kontrolētu konkrētas mārketinga kampaņas vai pārdošanas veicināšanas efektivitāti. Turklāt, ja Jūs pasūtat produktu vai pakalpojumu, Mēs Jūsu personas datus varam nodot Mūsu piegādātājiem un citām trešajām pusēm, lai nodrošinātu Jūsu pasūtījumu piegādi. Nevienam no šādiem piegādātājiem vai trešajām pusēm Mēs nedosim atļauju izmantot Jūsu personas datus jebkurā citā veidā un pieprasīsim veikt Jūsu personas datu aizsardzības pasākumus. Ņemiet vērā, ka Mums var rasties nepieciešamība atklāt Jūsu personas datus, ja to nosaka spēkā esošie likumi.

JŪSU PERSONAS DATU AIZSARDZĪBA

Mēs uzturam atbilstošus administratīvos, tehniskos un fiziskos drošības pasākumus, lai aizsargātu Jūsu sniegtos personas datus pret nejaušu, nelikumīgu vai neautorizētu iznīcināšanu, pazušanu, labošanu, piekļuvi, atklāšanu vai izmantošanu un citiem pretlikumīgiem izmantošanas veidiem. Vietne var saturēt saites uz trešo pušu tīmekļa vietnēm. Mēs nekontrolējam šo trešo pušu tīmekļa vietnes vai jebkuru šajās vietnēs izvietoto saturu. Kad Jūs pametat Mūsu tīmekļa vietni, Mēs nevaram būt atbildīgi par jebkuras Jūsu sniegtās informācijas aizsardzību un privātumu. Jums jārīkojas piesardzīgi un rūpīgi jāizlasa apmeklētās vietnes privātuma politika.

IZMAIŅAS MŪSU PRIVĀTUMA POLITIKĀ

Laiku pa laikam Mēs varam mainīt šo Privātuma politiku, šeit pat izvietojot jauno Privātuma politikas versiju. Iesakām apmeklēt šo sadaļu regulāri, lai uzzinātu aktuālo informāciju.

TIESĪBAS UN MŪSU KONTAKTINFORMĀCIJA

Lūdzu, nevilcinieties sazināties ar Mums, ja Jums ir kādi jautājumi, komentāri vai bažas par šo Privātuma politiku.

Jums ir tiesības par to paziņot Mums, ja:

• nevēlaties, lai nākotnē ar Jums sazināmies;
• vēlaties saņemt Mūsu rīcībā esošo Jūsu personas datu kopiju;
• vēlaties labot vai aktualizēt Mūsu rīcībā esošo informāciju par Jums;
• vēlaties ziņot par jebkādiem Privātuma politikas pārkāpumiem.

Jūs varat sūtīt e-pastu uz: info@mnb.lv, rakstīt mums uz: Kārļa Baumaņa iela 15 - 20, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201 vai zvanīt uz tālruni +371 26989636.

PRECES ATGRIEŠANA

Ja neesat apmierināts ar preci, droši informējiet mūs par to, un atgrieziet preci nākamo 14 dienu laikā.

Preci variet nest uz mūsu preču izsniegšanas vietu Kārļa Baumaņa iela 15 - 20, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201.

Preci variet sūtīt arī pa pastu, apmaksājot pasta izdevumus (adresāts: SIA “MB GROUP", Kārļa Baumaņa iela 15 - 20, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201).

Neaizmirstiet pievienot aizpildītu atteikuma veidlapu (saņemiet to Kārļa Baumaņa iela 15 - 20, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201  vai izdrukājiet ŠEIT).

Prece jāatgriež 14 dienu laikā kopš saņemšanas brīža.

Pēc preces saņemšanas, Jums 7 dienu laikā tiks veikta naudas atgriešana. 

Naudas atmaksa  tiek veikta izmantojot tādu pašu maksāšanas līdzekli, kādu klients izmantoja darījumā.

 

ATTEIKŠANĀS NO DIGITĀLĀ SATURA

Patērētājs nevar atteikties no digitālā satura, kura piegāde ir uzsākta – ja digitālā satura piegāde atteikuma tiesību termiņā:

  1. ir uzsākta ar skaidru patērētāja piekrišanu

  2. pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis apliecinājumu par atteikuma tiesību zaudēšanu

Patērētājs var atteikties no digitālā satura, kura piegāde nav uzsākta

STRĪDUS RISINĀŠANA

Katrs strīds, nesaskaņa vai prasība, kas izriet no šiem Noteikumiem vai ir saistīti ar šiem Noteikumiem, to pārkāpšanu, izbeigšanu vai spēkā esamību, galīgi izšķirami Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Strīdi starp Pircēju un Pārdevēju risināmi savstarpēju sarunu ceļā. Ja Pārdevējs atsakās apmierināt Pircēja sūdzību vai Pircējs nepiekrīt Pārdevēja piedāvātajiem risinājumiem un nosaka, ka tā tiesības vai intereses tika pārkāptas, Pircējs var iesniegt sūdzību Patērētāju ārpustiesas strīdu risināšanas komisijā, kas atrodas Brīvības iela 55, Rīga, Latvija, LV-1010 un kas risina patērētāju strīdus (vairāk informācijas par strīdu risināšanu pieejama http://www.ptac.gov.lv/lv).

__Zaļš pilns.png
bottom of page